Lizawka Lisal Se - 10 kg czerwona

Lizawka Lisal Se - 10 kg czerwona
Lizawka Lisal Se - 10 kg czerwona

Lizawki solne dostarczają zwierzętom niezbędnych składników mineralnych, łagodząc ich niedobory, stanowią zapobieganie występowania licznych schorzeń oraz poprawy mleczności.

Opis produktu

Lizawka Lisal Se - 10 kg czerwona:

Przeznaczenie:
- Konie
- Bydło: cielęta powyżej 2 miesięcy, jałówki i buhajki hodowlane, krowy, opasy, buhaje rozpłodowe,
- Kozy:koźlęta odsadzone od matek, młodzież hodowlana i tuczona, kozy matki, kozły rozpłodowe,
- Owce
- Zwierzyna płowa: w chowie wolnym, fermowym i ogrodach zoologicznych (jelenie, daniele, inne )

Skład chemiczny:
NaCl - 94% min
Części nierozpuszczalne w wodzie – 4%max
Zawartość magnezu - 2000 mg/kg
Zawartość kobaltu – 18 mg/kg
Zawartość cynku - 810 mg/kg
Zawartość manganu - 830 mg/kg
Zawartość jodu – 100 mg/kg
Zawartość selenu – 10 mg/kg
Barwnik - tlenek żelaza

Charakterystyka produktu:
Brykiety mają kształt graniastosłupów barwy brunatnej. Masa jednostkowa 10 kg±0,5.

Lizawki solne dostarczają zwierzętom niezbędnych składników mineralnych, łagodząc ich niedobory, stanowią zapobieganie występowania licznych schorzeń oraz poprawy mleczności.Do lizawek solnych zwierzęta powinny mieć stały dostęp, zupełnie jak w przypadku wody, bez względu na porę roku. Szczególnie na niedobory narażone są zwierzęta utrzymywane w okresie letnim na pastwiskach. Otrzymują one bowiem mniejsze ilości pasz treściwych co czyni ich dawkę pokarmową ubogą w składniki mineralne, a także zielonka (zwłaszcza młoda) nie jest źródłem odpowiedniej ich ilości.Niedobory te pojawiają się również u zwierząt, które karmione są w okresie zimowym paszami objętościowymi produkowanymi w niesprzyjających warunkach. Niewłaściwa konserwacja kiszonek czy zbiór siana przy niekorzystnych warunkach może przyczynić się do ubożenia tych pasz w wartościowe składniki mineralne.Wykorzystując naturalne zachowania zwierząt – lizanie słonych powierzchni w celu uzupełnienia dawki pokarmowej bydła, Kopalnia Soli „ Kłodawa ” S.A. produkuje lizawki solne zawierające łatwo przyswajalne jony sodu i chloru z naturalnej soli kamiennej powstałej 250 ml lat temu, bogatej w biopierwiastki i mikroelementy. Na bazie soli kamiennej Kopalnia Soli „ Kłodawa ” S.A. przy współpracy z Instytutem Zootechniki w Balicach k. Krakowa opracowała specjalną lizawkę wzbogaconą pierwiastkami takimi jak miedź i kobalt, selen, jod itd. która ma duży wpływ na przyrost masy mięśniowej i wzrost wydajności mlecznej bydła hodowlanego.
 
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne i zdjęcia nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.
20,00
Powiadomienie o dostępności: Lizawka Lisal Se - 10 kg czerwona

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie