AgroVital EQUI-FLEX GOLD z kurkumą 1000 g

Kompozycja składników (glukozamina + MSM + kurkuma + wit. C) dla wsparcia aparatu ruchu koni sportowych.

Opis produktu

AgroVital EQUI-FLEX Gold:
Kompozycja składników dla wsparcia aparatu ruchu koni sportowych.

Glukozaminy siarczan odbudowuje i regeneruje chrząstkę stawową, stymuluje syntezę kolagenu, poprawia syntezę tkanki kostno-stawowej, wzmacnia stawy oraz poprawia ich ruchomość i elastyczność, zwalcza ból i sztywność stawów, chroni ścięgna, więzadła i torebki stawowe, zapobiega odwapnieniu kości, poprawia komfort poruszania się.
MSM hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych, działa przeciwreumatycznie i przeciwzapalnie. Ma znaczące działanie przy regeneracji tkanki chrzęstnej w stawach. Wspiera budowę ścięgien, więzadeł i mięśni. 
Kurkuma stymuluje odporność organizmu, wspiera regenerację tkanek, dostarcza witaminy E oraz C, które wpływają na witalność organizmu, odzyskiwanie sił po wysiłku. Szczególnie zalecana koniom cierpiącym na sztywność stawów.
Witamina C wykazuje działanie przeciwutleniające, korzystnie wpływa na utrzymanie równowagi fizjologicznej tkanki łącznej, chrzęstnej i kostnej jak również tworzenie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występuje w sytuacjach stresogennych, wzmożonej intensywności treningów, braku dostępu do pastwiska, w rekonwalescencji (po przebytych kontuzjach chorobach), osłabieniu i alergii.

Przeznaczenie:
- profilaktyka: odżywienie aparatu ruchu, przy zwiększonym obciążeniu (treningi, zawody); ogólne wzmocnienie organizmu ;
- przy zdiagnozowanych urazach i zwyrodnieniach stawów - wspomaga odbudowę chrząstki i funkcjonowanie stawów,
- schorzenia aparatu ruchu o charakterze przewlekłym, zwyrodnieniowym lub ostrym,
- konie starsze ze sztywnością stawów i problemami z poruszaniem się,
- okres rekonwalescencji po kontuzji – przyspieszenie gojenia tkanek uszkodzonych w wyniku urazu lub po zabiegach chirurgicznych.

Stosowanie preparatu przy kulawiznach niewiadomego pochodzenia - należy skonsultować z lek. wet.

Skład/1 kg:
Glukozaminy siarczan - 30%
MSM (Methylosulphonylomethan) - 30%
Kurkuma - 30%
​Witamina C - 10%

Dawkowanie (koń 500 kg):
20-25 g dziennie

Łyżka stołowa zawiera ok. 10-15 g
 
aktualizacja 14/07/2022
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne i zdjęcia nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.
170,00
Powiadomienie o dostępności: AgroVital EQUI-FLEX GOLD z kurkumą 1000 g

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie